Ponad milion rowerów wypożyczonych we Wrocławiu. W rok

Polska
Ponad milion rowerów wypożyczonych we Wrocławiu. W rok
Togamek/Wikimedia Commons

Ponad milion razy wypożyczyli w 2016 r. rowery miejskie wrocławianie. Za 85 procent tych przejażdżek nie zapłacili ani grosza. Rower miejski jest we Wrocławiu bezpłatny przez 20 minut, a średni czas użycia wyniósł w tym roku 16 minut i 6 sekund.

Jak poinformował Michał Dąbrowski z firmy Nextbike, która jest operatorem Wrocławskiego Roweru Miejskiego, od marca do końca listopada rowery wypożyczano ponad milion razy i liczba wynajmów w porównaniu do poprzedniego sezonu wzrosła o 150 tys. Odnotowano również 26 tys. nowych użytkowników.

 

140 tysięcy użytkowników

 

W sumie w tym roku z rowerów miejskich korzystało prawie 140 tys. osób.

 

- Już poprzedni sezon był przełomowy z uwagi na przeprowadzoną rozbudowę i modernizację infrastruktury oraz ogromny skok natężenia wynajmów, jednak teraz udało się nam wejść na zupełnie nowy poziom popularności wypożyczalni. Nigdy wcześniej korzystanie z rowerów miejskich nie było tutaj tak masowym zjawiskiem - ocenił prezes Nextbike Polska Tomasz Wojtkiewicz.

 

Wrocławski Rower Miejski to 76 stacji, w których jest 760 rowerów.

 

Rekordowe 8 tysięcy

 

Dzienny rekord wypożyczeń padł 5 kwietnia, gdy rowery wynajmowano ponad 8 tys. razy. Średnio dziennie rower wypożyczano 3,6 tys. razy.

 

Od 2011 r. we Wrocławiu rowery miejskie wypożyczano już ponad 2,4 mln razy. W poprzednim sezonie było to 850 tys., a w roku 2014 - 130 tys. razy. Wrocław po stolicy jest drugim ośrodkiem w Polsce pod względem liczby wypożyczeń.

 

PAP

mta/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie