Krzysztof Rutkowski w programie "Skandaliści". Sobota o godzinie 20:00 w Polsat News

Polska
Krzysztof Rutkowski w programie "Skandaliści". Sobota o godzinie 20:00 w Polsat News
Polsat News

Był najbardziej znanym prywatnym detektywem w Polsce, jednak po konfliktach z prawem został właścicielem biura doradczego. I tak rozpoznają go wszyscy - bohaterem dzisiejszego odcinka programu "Skandaliści" będzie Krzysztof Rutkowski.

Rutkowski znany jest z zaangażowania w najbardziej medialne sprawy dotyczące zabójstw czy porwań. Najgłośniejsza z nich to tzw. zabójstwo małej Madzi. To Rutkowski wskazał, że sprawczynią jest matka malutkiej dziewczynki. Sprawą miesiącami żyła cała Polska, a popularny detektyw zyskał jeszcze większą sławę, choć przy okazji wdał się także w ostry konflikt z policją, która zarzucała mu brak etyki i to, że "rozjechał emocjonalnie walcem" rodzinę Katarzyny W. 
 
Inne głośne sprawy, w jakie zaangażowany jest Krzysztof Rutkowski, to choćby tajemnicze porwanie w Sopocie Iwony Wieczorek czy zabójstwo Ewy Tylman w Poznaniu. 
 
Znakiem rozpoznawczym eksdetektywa jest słynna fryzura, szybkie i drogie auta oraz zamiłowanie do luksusu. 
 
Rutkowski zajmował się także polityką - był posłem z ramienia Samoobrony, przez krótki czas także posłem do Parlamentu Europejskiego. 
W 2013 roku został prawomocnie skazany na półtora roku pozbawienia wolności za udział w tzw. śląskiej mafii paliwowej. 
 
Zawsze w świetle kamer, ostro krytykowany przez własne środowisko i policję, uważany jednak przez wielu za bohatera. Krzysztof Rutkowski odpowie na pytania Agnieszki Gozdyry w programie "Skandaliści" - emisja na żywo o godzinie 20.
 
polsatnews.pl
pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie