Zderzenie pociągów w Myszkowie. Pożar lokomotywy

Polska
Zderzenie pociągów w Myszkowie. Pożar lokomotywy
Flickr/ ume-y/ CC BY 2.0
Zdjęcie ilustracyjne.

Dwa pociągi towarowe - skład złożony z cystern oraz pociąg z węglem - zderzyły się w piątek nad ranem w Myszkowie (Śląskie) - wynika z informacji śląskiej straży pożarnej. Prawdopodobnie jeden z pociągów najechał na drugi. Nikt nie zginął, jednak szkody są bardzo poważne.

Szlak kolejowy został zablokowany. Pasażerowie pociągów łączących Górny Śląsk z Częstochową muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami.

 

Jak poinformowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej Aneta Gołębiowska, kompletnie zmiażdżone zostały dwie cysterny, wypełnione prawdopodobnie olejem opałowym. Doszło do wycieku oleju; nie potwierdziły się pierwsze informacje, że cysterny przewoziły toksyczne substancje.

 

Po wypadku jedna z lokomotyw stanęła w płomieniach, udało się jednak ugasić pożar. Jeden z maszynistów jest poszkodowany, drugiemu nic się nie stało. Bliższe szczegóły i okoliczności wypadku nie są na razie znane.

 

Na miejscu pracuje kilkudziesięciu strażaków z ponad 20 zastępów, w tym pluton ratownictwa chemicznego z Częstochowy. Są też inne służby. Usuwanie skutków zderzenia potrwa wiele godzin.

 

Wypadek utrudni w piątek komunikację kolejową w regionie, szczególnie na linii łączącej Górny Śląsk z Częstochową, gdzie z powodu zablokowania torów ma być wprowadzona komunikacja zastępcza. Jednak skutki dezorganizacji ruchu i opóźnień mogą też odczuć pasażerowie na innych trasach.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie