Znieważyli zagranicznych studentów. Zostali zatrzymani

Polska
Znieważyli zagranicznych studentów. Zostali zatrzymani
Polsat News

Policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy w Bydgoszczy w tramwaju znieważyli zagranicznych studentów - pięciu z Turcji i jednego z Bułgarii - poinformowała w piątek rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji podinsp. Monika Chlebicz.

Do zajścia doszło w czwartek pod wieczór w tramwaju. Z relacji świadków wynika, że trzej mężczyźni znieważyli zagranicznych studentów, używali wobec nich wulgarnych i obraźliwych słów oraz dopuścili się rękoczynów.

 

Pasażerowie wezwali telefonicznie patrol, a motorniczy zatrzymał tramwaj między przystankami, aby uniemożliwić sprawcom jego opuszczenie.

 

Noc w izbie wytrzeźwień

 

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci zatrzymali trzech bydgoszczan, z których dwaj mają po 26 lata, a trzeci 32 lata. Wszyscy byli nietrzeźwi. Noc spędzili w policyjnej izbie zatrzymań.

 

W piątek policja rozpoczęła przesłuchania pokrzywdzonych z udziałem tłumaczy i innych świadków, a także zabezpieczono monitoring.

 

Postępowanie jest prowadzone pod kątem popełnienia przestępstwa polegającego na stosowaniu przemocy lub groźby wobec grupy osób z powodu przynależności narodowej. Kodeks karny przewiduje za takie zachowanie karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie