Ujazdowski: Tusk jedynym Polakiem, który może objąć ważną funkcję w unijnych strukturach

Polska
Ujazdowski: Tusk jedynym Polakiem, który może objąć ważną funkcję w unijnych strukturach
Polsat News2

Kazimierz Michał Ujazdowski, eurodeputowany z Prawa i Sprawiedliwości, skrytykował rząd, który nie chce poprzeć kandydatury Donalda Tuska na drugą kadencję szefa RE. - Tusk jest jedynym Polakiem, który może objąć jakąś ważną funkcję w unijnych strukturach - uzasadniał w programie "Prawy do Lewego, Lewy do Prawego" w Polsat News 2.

Europoseł, pytany o jego odrębną niż u innych polityków PiS ocenę różnych spraw m.in. ws. Trybunału Konstytucyjnego, zapewniał, że nie buduje żadnej frakcji w PiS. - Zabieram głos po to, by komunikować swoje poglądy przede wszystkim w stosunku do działaczy i wyborców PiS. Natomiast nie zamierzam organizować żadnej grupy wewnątrz partii - podkreślał Kazimierz Michał Ujazdowski.


- Nie liczę zwolenników mojego stanowiska. Trudno mi mówić za panów Gowina czy Glińskiego, ale pan premier Gliński bardzo ładnie postąpił okazując solidarność tym organizacjom pozarządowym, które zostały skrzywdzone przez jeden z programów - zauważył Ujazdowski nawiązując do przeprosin wicepremiera wobec osób z organizacji pozarządowych, które zostały jego zdaniem obrażone przez telewizję publiczną w jednym z programów.  


Od deklaracji Glińskiego natychmiast odciął się klub posłów PiS. - PiS nie uznaje za stosowne, żeby reagować na spór pomiędzy wicepremierem Piotrem Glińskim, a TVP dotyczący organizacji pozarządowych - stwierdziła rzecznik klubu PiS Beata Mazurek.


Polsat News 2

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie