Pierwsza dama: niepełnosprawność nie ogranicza realizowania ambitnych zamierzeń

Polska
Pierwsza dama: niepełnosprawność nie ogranicza realizowania ambitnych zamierzeń
PAP/Jacek Turczyk
Agata Kornhauser-Duda, Maryna Poroszenko

- To nagrody za zaangażowanie w sprawy ważne dla środowiska aż po te istotne dla kraju - mówiła w piątek pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda na gali rozdania nagród "Człowiek bez barier". - Niepełnosprawność nie ogranicza możliwości realizowania ambitnych zamierzeń - dodała.

Pierwsze damy: Polski Agata Kornhauser-Duda i Ukrainy Maryna Poroszenko wzięły udział w gali rozdania nagród "Człowiek bez barier".

 

Kornhauser-Duda podkreśliła, że nagrody przyznawane są za nieprzeciętne zaangażowanie w różne sprawy, począwszy od tych ważnych dla najbliższego środowiska aż po te istotne dla całego kraju.

 

- Ale przede wszystkim są to nagrody za niezwykłą postawę, dzięki której państwo, którzy otrzymają te nagrody, pokazują, że na co dzień można przełamywać bariery, ale przede wszystkim można stać się wzorem godnego życia dla ogółu społeczeństwa - zaznaczyła pierwsza dama.

 

"Wzmacniają państwo integrację społeczną"

 

Jak mówiła, niepełnosprawność nie ogranicza możliwości realizowania ambitnych zamierzeń.

 

- Państwa silna wola, naturalność, ale przede wszystkim determinacja w działaniu sprawiają, że wzmacniają państwo integrację społeczną - powiedziała Kornhauser-Duda zwracając się do uczestników.

 

Poroszenko o "wspólnej europejskiej przyszłości"

 

- Państwa osiągnięcia wzbudzają wiarę w sercach milionów ludzi" - mówiła pierwsza dama Ukrainy.

 

Podkreśliła, że na co dzień trzeba pamiętać, że ludzie, chociaż różni, wszyscy są równi. - Zasadą tą żyje Europa, w tym Polska. Jestem przekonana, że będziemy wspólnie tworzyć naszą europejską przyszłość" - podkreśliła Maryna Poroszenko.

 

"Człowiek bez barier" to konkurs organizowany wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie