Brak prądu, wypadki i wichury. Polska walczy ze śniegiem [WASZE ZDJĘCIA]

Polska
Brak prądu, wypadki i wichury. Polska walczy ze śniegiem [WASZE ZDJĘCIA]
Polsat News

W związku z sytuacją pogodową Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla większości kraju. Na południu Polski opady śniegu mogą być szczególnie intensywne - tam wprowadzono drugi stopień zagrożenia. Z kolei na Bałtyku szaleje sztorm. Zdjęcia aktualnych warunków pogodowych w waszej okolicy przesyłajcie poprzez platformę Widzisz-Zareaguj.

Nad morzem wiatr osiąga prędkość 90 km/h. Według IMGW z silnymi podmuchami zmagają się jednak także mieszkańcy innych rejonów kraju.

 

Tak wygląda dzisiaj wybrzeże we Władysławowie:

 

 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że w całym kraju około 178 tys. odbiorców nie ma prądu. Początkowo podawano, że najwięcej awarii zanotowano w południowej Polsce - w Małopolsce, na Śląsku i na Podkarpaciu. Obecnie najwięcej awarii - ponad 66 tys. - odnotowano na Mazowszu.

 

Tragiczne skutki zimowej aury

 

Od czwartku z powodu wychłodzenia zmarły dwie osoby. Tegoroczna zima pochłonęła już 15 osób.

 

Ponadto nad ranem doszło do wypadku na linii kolejowej Częstochowa - Katowice. Zderzyły się dwa pociągi towarowe: skład złożony z cystern oraz pociąg z węglem. Nikt nie zginął, jednak szkody są bardzo poważne.

 

Od rana przesyłacie nam także swoje zdjęcia. Dziękujemy za nie i zachęcamy do wysyłania kolejnych poprzez platformę Widzisz-Zareaguj.

 

Menka

Wieslaw  

kikulek 

Natalia

Zbigniew

Zbigniew

 

Natalia

 

polsatnews.pl 

pr/ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze