"Wniosek o areszt dla byłego senatora PO jest nieuzasadniony" - Piwnik w programie "Brutalna prawda. Durczok ujawnia"

Polska

Zdaniem byłej minister sprawiedliwości Barbary Piwnik, która była gościem w programie "Brutalna prawda. Durczok ujawnia", "nie ma obawy, że będzie uciekać (Józef Pinior - red.)". - Tych uzasadnionych obaw, że ten podejrzany wpływał na tok postępowania w sprawie będzie trudno się dopatrzeć - przekonywała Piwnik.

Gośćmi kolejnego odcinka byli sędzia i była minister sprawiedliwości Barbara Piwnik, działacz opozycji w PRL Jan Lityński, były minister nauki Michał Kleiber i były minister obrony Tomasz Siemoniak.

 

Goście programu komentowali sprawę zatrzymania byłego senatora i legendę "Solidarności" Józefa Piniora oraz jego ewentualny areszt - do czasu zakończenia programu wciąż nie była znana decyzja sądu w tej sprawie.  

 

- Jeżeli zarzuty są takie, jak informowały media, jeżeli  mamy do czynienia z osobą, która posiada stałe miejsce zamieszkania w kraju, nie ma obawy, że będzie uciekać i słyszymy o planach prokuratury związanych  z analizą dokumentów, to rozumiem, że podejrzany nie ma już wpływu na to, jaka jest treść tych dokumentów, które są zabezpieczone. Tych uzasadnionych obaw, że ten podejrzany wpływał na tok postępowania w sprawie będzie trudno się dopatrzeć - przekonywała była minister sprawiedliwości w programie "Brutalna prawda. Durczok ujawnia".

  

Podobnego zdania był Michał Kleiber. - Ubolewam, że ta sprawa ma taki rozmiar. Pinior to szlachetna osoba - przekonywał.

 

Działacz opozycji w PRL Jan Lityński stwierdził, że "Pinior przez całe życie pokazywał, że działa bezinteresownie i na rzecz ogółu".


Wszystkie odcinki programu można oglądać w portalu w zakładce "Nasze programy".
 

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie