Nowa ustawa o TK. Stanisław Piotrowicz w programie "Gość Wydarzeń"

Polska
Nowa ustawa o TK. Stanisław Piotrowicz w programie "Gość Wydarzeń"
Polsat News

W środę Sejm uchwalił ustawę o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym, która zmienia m.in. zasady wyłaniania kandydatów na prezesa i wprowadza jego sześcioletnią kadencję - o tych przepisach w programie "Gość Wydarzeń" o 19:15 Jarosław Gugała porozmawia ze Stanisławem Piotrowiczem (PiS), przewodniczącym sejmowej komisji sprawiedliwości.

Według PiS ustawa porządkuje sytuację TK, co ma umożliwić jego sprawniejsze działanie. Opozycja twierdzi, że chodzi głównie o "przejęcie kontroli nad TK przez ludzi Jarosława Kaczyńskiego".

 

Sejm nie poparł też wniosku opozycji o odrzucenie ustawy projektu PiS ws. zgromadzeń  i skierował go do pracy w komisjach. Według Rzecznik Praw Obywatelskich proponowane w nim rozwiązania są niezgodne z konstytucją i międzynarodowymi standardami wolności zgromadzeń.
 
O proponowanych przez PiS rozwiązaniach i ich skutkach Jarosław Gugała porozmawia ze Stanisławem Piotrowiczem.

 

Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie - zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Jarosław Gugała przedstawi je w programie.

 

polsatnews.pl

 

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie