Cyfrowa Mariola Wafelek - premiera "Pociągu do Hollywood"

Kultura
Cyfrowa Mariola Wafelek - premiera "Pociągu do Hollywood"
WFDiF
Katarzyna Figura i Piotr Siwkiewicz w filmie "Pociągu do Hollywood"

"Pociąg do Hollywood", film w reżyserii Radosława Piwowarskiego, doczekał się cyfrowej rekonstrukcji. Premiera odnowionego filmu z Katarzyną Figurą w roli głównej odbędzie się w poniedziałek, 5 grudnia, w warszawskim kinie Kultura.

- Treścią filmu jest przestrzeń, jaka rozciąga się między rzeczywistością, kurzem życia a niebem marzeń i to, w jaki sposób bohaterowie próbują przebyć tę drogę. Zawsze mnie fascynowało, że marzenia, które w jakiś sposób sterują naszym dorosłym życiem, rodzą się w dzieciństwie - powiedział Radosław Piwowarski.


Film opowiada o losach Marioli Wafelek (Katarzyna Figura), która od dzieciństwa marzy o tym, by stać się gwiazdą filmową pokroju Marilyn Monroe. W tym celu wysyła listy do sławnego reżysera, Billy\'ego Wildera. Tymczasem jej życie niczym nie przypomina życia gwiazdy - Mariola pracuje jako bufetowa w pociągu i mieszka w obskurnym wagonie na bocznicy kolejowej.

 

Pewnego dnia dziewczyna poznaje Piotra (Piotr Siwkiewicz), który pragnie zostać operatorem filmowym. Niestety, z powodu wady wzroku młodzieniec nie dostaje się na wymarzone studia. Wówczas Mariola poleca go znajomemu, dzięki któremu sama bywa na planie statystką. Piotr ma więcej szczęścia i wkrótce zostaje asystentem reżysera. Nie zapomina jednak o swojej znajomej i gdy nadarza się okazja, umawia ją z kolegą poszukującym odtwórczyni głównej roli...

 

Gośćmi specjalnymi cyfrowej premiery "Pociągu do Hollywood" będą: Katarzyna Figura, Piotr Siwkiewicz, Radosław Piwowarski, Kordian Piwowarski, Witold Adamek oraz Jerzy Szebesta.


polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie