Widziałeś doping w sporcie? Zgłoś to - powstał specjalny portal

Świat
Widziałeś doping w sporcie? Zgłoś to - powstał specjalny portal
Flickr.com/Hillyne2000/CC BY 2.0

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) uruchomiło portal, na który może się każdy zalogować i przekazać informację o złamaniu przepisów antydopingowych. Zgłoszenia są anonimowe.

Strona internetowa jest dostępna w sześciu językach - angielskim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim, chińskim i arabskim.

 

"Wszystkie informacje wysyła się przez bezpieczne połączenie, a każde zgłoszenie jest całkowicie anonimowe" - można przeczytać w przesłanym przez IAAF piśmie.

 

Międzynarodowe Stowarzyszenie zwraca się do wszystkich, którzy byli świadkami podejrzanych sytuacji. Można także zgłosić wszystkie podejrzenia o stosowaniu przez jakiegoś lekkoatletę niedozwolonych środków, nawet wówczas, jeśli nie ma się na to dowodu, ani nie widziało się niczego wprost o tym mówiącego. Nie tylko można podawać nazwiska zawodników, ale także trenerów, czy osób współpracujących.

 

- Nawet najmniejsza informacja może okazać się bardzo ważna i może pomóc w walce z dopingiem. Przyszłość naszej dyscypliny zależy od całego lekkoatletycznego społeczeństwa. Musimy zrobić wszystko, by maksymalnie oczyścić sport - powiedział szef IAAF Brytyjczyk Sebastian Coe.

 

PAP

pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie