"Precz z komuną". Posłowie opozycji w Sejmie do Piotrowicza

Polska
"Precz z komuną". Posłowie opozycji w Sejmie do Piotrowicza
Polsat News

Podczas debaty poprzedzającej głosowanie nad ustawą ws. wyboru prezesa TK jako przedstawiciel wnioskodawców głos zabrał Stanisław Piotrowicz z PiS. - Panie marszałku. Panowie premierzy. Panie i panowie posłowie. Ile razy można odpowiadać na te same pytania? - zaczął wystąpienie. W tym momencie z ław opozycji dobiegły okrzyki "precz z komuną".

Dotyczyły one przeszłości Piotrowicza, b. członka PZPR, który w czasach PRL był prokuratorem.

 

- Niektórzy z państwa zadawali pytania i sami sobie... - próbował mówić Piotrowicz, ale po chwili sam zaczął krzyczeć "precz z komuną!", wskazując palcem na posłów opozycji. - Zgadzamy się! Zgadzamy się! - zakrzyknął z uśmiechem.

 

"Prezesem jest towarzysz"

 

- A propos tej komuny, jedno z pytań państwa sprowadzało się do tego, czy chcemy wprowadzić do Trybunału Konstytucyjnego na eksponowane stanowisko towarzysza sędziego. Chce państwu przypomnieć, ze dziś prezesem jest towarzysz. I nie zapominajcie o tym - podsumował.

 

W sali sejmowej rozległy się i brawa, i znów okrzyki "precz z komuną".

 

 

 

 

 

W środę Sejm uchwalił ustawę o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym, która zmienia m.in. zasady wyłaniania kandydatów na prezesa i wprowadza jego sześcioletnią kadencję.

 

Polsat News

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie