PO chce uchwały ws. "wolności mediów i jawności pracy Sejmu"

Polska
PO chce uchwały ws. "wolności mediów i jawności pracy Sejmu"
Polsat News

Platforma chce, by jeszcze na obecnym posiedzeniu Sejmu posłowie przyjęli uchwałę ws. "wolności mediów i jawności pracy Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej". Projekt ma w środę trafić na ręce marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

- Dla nas obecność dziennikarzy w Sejmie jest sprawą podstawową i oczywiście jest dla nas całkowicie zrozumiałe, że swobodny dostęp dziennikarzy do posłów w Sejmie jest bardzo ważną i immanentną cechą pracy dziennikarzy - podkreślił na środowej konferencji prasowej Rafał Trzaskowski (PO).

 

- Dlatego też jakiekolwiek ograniczenie tego dostępu uważamy za bezpośrednią próbę podważania jednych z najważniejszych praw obywatelskich, co więcej tego, które jest szczególnie ważne dla obywateli, a mianowicie - prawa do informacji - dodał poseł PO.

 

"Sejm RP wyrażając swój szacunek dla tradycji polskiego parlamentaryzmu, którego niezbywalnymi cechami są otwartość, przejrzystość i jawność prac Sejmu RP dla wszystkich obywateli (...) stwierdza, że określenie precyzyjnych przepisów regulujących obecność i prawa przedstawicieli mediów w Sejmie powinno być opracowane przy udziale środowiska dziennikarskiego i powinno uwzględniać potrzeby tego środowiska" - głosi projekt uchwały.

 

Platforma oczekuje ponadto, że w Sejmie powstanie komisja nadzwyczajna, która zajmie się opracowaniem zasad obecności mediów na Wiejskiej.

 

PAP

pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie