Hollywood zainteresowane superprodukcją o powstaniu warszawskim

Kultura
Hollywood zainteresowane superprodukcją o powstaniu warszawskim
Flickr/ Kathy Kimpel/ CC BY 2.0

- Jestem pewna, że ten film powstanie. Ta historia ma niesamowity potencjał, dynamiczną akcję i olbrzymie znaczenie nie tylko dla Polaków, ale i dla Amerykanów. Nakręcimy film kalibru "Szeregowca Ryana" i "Listy Schindlera" - powiedziała w wywiadzie z tygodnikiem "Wprost" Rita Cosby, jedna z najbardziej znanych w USA dziennikarek.

Zainteresowanie Cosby powstaniem warszawskim nie jest przypadkowe. Kilka lat temu nieoczekiwanie odkryła, że jej ojciec, Polak Ryszard Kossobudzki, walczył w powstaniu i odegrał w nim niemałą rolę.

 

Dziennikarska zaczęła zgłębiać jego biografię i na tej podstawie napisała książkę"Cichy bohater. Tajemnice z przeszłości mojego ojca", która znalazła się na liście bestsellerów New York Times’a. Cosby pisze nie tylko o życiu Kossobudzkiego, ale i o samym powstaniu.

 

- To jest ponadczasowa opowieść, której Hollywood jeszcze dotąd nie sfilmował w naprawdę monumentalny sposób - powiedziała i poinformowała, że dostała już z Hollywood propozycję zekranizowania książki.

 

Zgodnie z zapowiedziami Cosby, intensywne prace nad powstaniem filmu mają się zacząć w przyszłym roku.

 

Ambasadorka polskich interesów

 

Rita Cosby to znana amerykańska dziennikarska współpracująca obecnie z telewizją CBS. Otrzymała wiele nagród za swoją działalność, w tym trzy statuetki Emmy Awards i nagrodę Lech Walesa Freedom Award. Jest na tyle popularna, że w 2010 roku 11 października w stanie Nowy Jork został ogłoszony "Dniem Rity Cosby" w wyrazie wdzięczności za jej "nadzwyczajne dziennikarstwo i wzorową działalność na rzecz społeczności".

 

 

Odkąd odkryła przeszłość rodziny, Cosby intensywnie zaczęła się interesować krajem przodków. Chętnie mówi o Polsce i podkreśla, że powinniśmy "lepiej się sprzedawać, a wtedy Amerykanie będą o was więcej wiedzieć".

 

- Rita Cosby będzie świetnym ambasadorem polskich interesów w USA. Wiem, że Polska i polskie sprawy znaczą dla niej bardzo wiele - skomentowała w rozmowie z "Wprost" Anna Maria Anders, senator oraz minister w Kancelarii Premiera odpowiedzialna za dialog międzynarodowy.

 

Wprost

pam/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie