Plaga szczurów we Wrocławiu. Szczurołap radzi, jak z nimi walczyć

Polska
Plaga szczurów we Wrocławiu. Szczurołap radzi, jak z nimi walczyć
Polsat News

We Wrocławiu na jednego mieszkańca przypadają trzy szczury. Opanowują śmietniki i wchodzą na klatki schodowe. Najbardziej "zaszczurzone" miejsca to Stare Miasto, Śródmieście i dzielnica Krzyki. O tym, jak poradzić sobie z tą plagą - reporter Polsat News Bartosz Nowak rozmawiał z profesjonalnym szczurołapem Sebastianem Turkiewiczem.

- Jeżeli przy śmietniku widzicie 2-3 szczury to oznacza, że w najbliższej okolicy jest ich przynajmniej 10 razy więcej. Te dwie, trzy sztuki wyszły na zwiady - powiedział reporterowi Polsat News Sebastian Turkiewicz.

 

- Można wygrać z tym problemem, ale trzeba zatrudnić fachowców. Dozorcy czy pracownicy firm sprzątających, którzy kupują i wykładają trutki z supermarketu sobie nie poradzą. Szczury tego nie ruszają. To bardzo przebiegłe zwierzęta, ale człowiek jest w stanie je wykiwać - dodał szczurołap.

 

- Żeby zwalczać szczury nie należy tez karmić gołębi czy innych ptaków, bo pierwszym, który to zje będzie szczur. Resztki dla ptaszków to tak naprawdę karmienie szczurów - ostrzegł Sebastian Turkiewicz.

 

Więcej w materiale wideo.

 

polsatnews.pl

ptw/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie