Piloci Lufthansy wznowili strajk. Odwołane loty we wtorek i środę

Świat
Piloci Lufthansy wznowili strajk. Odwołane loty we wtorek i środę
PAP/EPA/PETER KNEFFEL

Piloci flagowego niemieckiego przewoźnika powietrznego Lufthansa wznowili we wtorek strajk, co spowodowało odwołanie 816 lotów krótkodystansowych, z których zamierzało skorzystać 82 tys. pasażerów - poinformował rzecznik Lufthansy.

Strajk będzie kontynuowany w środę, obejmując również połączenia  dalekodystansowe. Lufthansa przewiduje odwołanie 890 środowych lotów, co oznacza pozostanie na ziemi 98 tys. podróżnych.

 

Organizatorem strajku jest związek zawodowy pilotów VC (Vereinigung Cockpit - Stowarzyszenie Cockpit), prowadzący od lat spór płacowy z Lufthansą. Zapowiedział on możliwość przedłużenia obecnego protestu na kolejne dni. 

 

Jest to już 15. z kolei strajk pilotów Lufthansy od kwietnia 2014 roku. Poprzedni trwał od ubiegłej środy do soboty, zmuszając przedsiębiorstwo do anulowania łącznie 2755 rejsów i zatrzymując w ten sposób na ziemi około 345 tys. pasażerów.

 

VC domaga się dla 5400 pilotów Lufthansy podwyżki płac o łącznie 22 proc., co według niego powinno być dokonywane stopniowo przez okres pięciu lat do kwietnia 2017 roku.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie