"Wziątki" za korzystny wyrok. Adwokatowi z Ostródy grozi 8 lat więzienia

Polska
"Wziątki" za korzystny wyrok. Adwokatowi z Ostródy grozi 8 lat więzienia
Polsat News

Do ośmiu lat więzienia grozi 66-letniemu adwokatowi z Ostródy (Warmińsko-Mazurskie) podejrzanemu o powoływanie się na wpływy u sędziego Sądu Okręgowego w Elblągu i obietnicę uzyskania korzystnego wyroku w sprawie cywilnej przed tym sądem za 30 tys. zł łapówki.

- Adwokat przekonywał zainteresowanego, że pieniądze te miały być przeznaczone dla sędziego i ławników sądu - poinformował w poniedziałek prokurator Mariusz Marciniak z Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Gdańsku, prowadzącej śledztwo w tej sprawie.

 

Zastrzegł, że dochodzenie w żadnym zakresie nie dotyczy sędziów. - Adwokat bowiem oszukiwał swojego klienta, że ma wpływy w sądzie w Elblągu - powiedział.

 

Adwokat zatrzymany przez CBA

 

Adwokata zatrzymali w czwartek funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Gdańsku, a w sobotę, po wniosku prokuratury, Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe orzekł o aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące z zastrzeżeniem, że ten środek zapobiegawczy zostanie zmieniony z chwilą złożenia poręczenia majątkowego w kwocie 100 tys. zł.

 

Z uwagi na dobro śledztwa Marciniak odmówił odpowiedzi na pytanie, w jakich okolicznościach doszło do zatrzymania adwokata. - Mogę jedynie ujawnić, że niemal wszystkie pieniądze zostały odzyskane - dodał.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie