Pakistan: uprowadzono sześciu pracowników polskiej firmy

Świat
Pakistan: uprowadzono sześciu pracowników polskiej firmy
Flickr/Al Jazeera English/CC BY-SA 2.0

Sześciu Pakistańczyków pracujących dla Geofizyki Kraków zostało porwanych z samochodów przez uzbrojonych mężczyzn w sobotę po południu czasu lokalnego w północno-zachodnim Pakistanie - donosi Reuters, powołując się na źródła powiązane z armią. Pracownik tej samej firmy, inż. Piotr Stańczak został porwany w 2008 r. Terroryści zabili go przez dekapitację w lutym 2009 r.

Mężczyźni zostali zaatakowani na drodze niedaleko miasta Drazinda, około 80 km na północny zachód od miasta Dera Ismail Khan - poinformowało dwóch przedstawicieli pakistańskiego wojska, zastrzegając anonimowość.

 

 

 

Informację potwierdziła również Geofizyka Kraków. W wydanym oświadczeniu przekazała o "porwaniu grupy lokalnych podwykonawców pracujących dla spółki".

 

Geofizyka Kraków to firma świadcząca usługi na rzecz poszukiwań złóż węglowodorów (gazu ziemnego i ropy naftowej). Na stronie internetowej firmy figuruje oświadczenie, że dnia 1 sierpnia 2016 podjęto decyzję o rozwiązaniu Spółki Geofizyka Kraków SA. i spółka została postawiona w stan likwidacji.

 

Na razie nikt nie przyznał się do porwania. W przeszłości bojownicy z ekstremistycznej grupy pakistańskich talibów porywali ludzi dla okupu lub w zamian za uwolnienie z więzień swych towarzyszy.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie