Biały Dom bez zwierząt. Po raz pierwszy od ponad 100 lat

Świat
Biały Dom bez zwierząt. Po raz pierwszy od ponad 100 lat
Pixabay/tpsdave

Wiele wskazuje na to, że przyszły prezydent USA Donald Trump będzie pierwszym lokatorem Białego Domu od ponad 100 lat, który nie będzie miał żadnego domowego zwierzątka - pisze w niedzielę brytyjski "Daily Mail" w wydaniu internetowym ("MailOnline").

Jeśli Trump nie sprawi sobie kota czy psa, to będzie pierwszym prezydentem od czasów Andrew Jacksona (rządził w latach 1829-1837), który nie będzie mieć w Białym Domu żadnego czworonoga - konstatuje brytyjski dziennik.

 

Prezydent Harry Truman zasłynął powiedzeniem: "Jeśli chcesz mieć przyjaciela w Waszyngtonie, kup sobie psa".

 

Psy, które "poprawiają i łagodzą" wizerunek

 

Barack Obama sprawił swojej rodzinie dwa portugalskie psy wodne: Bo i Sunny. Terrier szkocki prezydenta George'a W. Busha Barney miał swoją własną stronę internetową i biegał po Białym Domu z kamerą przymocowaną do obroży i nazywaną "Barneycam". Z czasem Bush junior dokupił Barneyowi towarzyszkę, którą nazwano Miss Beazley. Ulubieńcem prezydenta Billa Clintona był czekoladowy labrador Buddy.

 

Jak przypomina "MailOnline", psy tak bardzo "poprawiają i łagodzą" wizerunek prezydentów, że często ich głównym zajęciem jest pozowanie ze swym panem do zdjęć.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie