Rzeczniczka PiS "unieważniła" przeprosiny Glińskiego dla Rzeplińskiej i Komorowskiej

Polska
Rzeczniczka PiS "unieważniła" przeprosiny Glińskiego dla Rzeplińskiej i Komorowskiej
Polsat News

- To wyłącznie opinia wicepremiera Glińskiego. Nie ma żadnych powodów, aby przepraszać za materiały przygotowywane przez niezależną stację telewizyjną - powiedziała Beata Mazurek dla 300polityka.pl. - Jestem gotowy przeprosić panią Zofię Komorowską, panią Różę Rzeplińską - mówił wczoraj wicepremier Piotr Gliński. Zareagował tak na "krzywdzące" wypowiedzi "wobec polskiego sektora samorządowego".

- Gdy członkowie PiS i ich rodziny znajdują pracę np. w instytucjach publicznych, media robią z tego wielki skandal i podnoszą wrzawę. A gdy fundacja, w której pracuje córka zaangażowanego politycznie prezesa TK, otrzymuje olbrzymie środki publiczne, próbuje się to przemilczeć lub usprawiedliwiać. Nie widzimy powodu, aby przepraszać przedstawicieli fundacji za materiał przygotowany przez TVP - kontynuowała Mazurek.

 

Gliński "gotowy do przeproszenia"

 

Rzeczniczka PiS "prostowała" wypowiedź ministra kultury.

 

- Jestem gotowy przeprosić panią Zofię Komorowską, panią Różę Rzeplińską, pana Jana Jakuba Wygnańskiego. W związku z tym, że te osoby były stawiane w krytycznym świetle, w związku z tym, że sektor pozarządowy czasami realizuje jakieś rzeczy w sposób niewłaściwy czy w sposób, który można by krytykować - powiedział w piątek Gliński, odnosząc się do negatywnych wypowiedzi w mediach o pracownikach sektora pozarządowego.

 

- Wydaje mi się, że niektóre wypowiedzi, stanowiska, artykuły prasowe były przedstawiane w sposób krzywdzący wobec polskiego sektora pozarządowego. Sektor obywatelski jest niezbywalnym elementem demokracji. Rozwija się od lat i ma swoje sukcesy. W związku z tym pewne wypowiedzi i interpretacje, które łączyły funkcjonowanie tego sektora i jego niedostatki czy problemy, np. z kwestiami relacji rodzinnej czy działalnością polityczną niektórych działaczy sektora. Uważam, że były zbyt daleko idące, a niekiedy krzywdzące wobec tych działaczy, o których była mowa - kontynuował Gliński.

 

Zachowanie Glińskiego chwalił na Twitterze Jarosław Gowin. Według ministra nauki i szkolnictwa wyższego te słowa świadczyły o jego "klasie".

 

 

polsatnews.pl, 300polityka.pl, PAP

pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie