Daniel Olbrychski w "Skandalistach"

Polska
Daniel Olbrychski w "Skandalistach"
Polsat News

Znakomity polski aktor, legenda kina i teatru, odtwórca wielu kultowych ról, człowiek barwny i kontrowersyjny - Daniel Olbrychski będzie bohaterem "Skandalistów" na antenie Polsat News w sobotę o godzinie 20:00.

Olbrychski rozpoczął karierę aktorską bardzo wcześnie, bo mając zaledwie 16 lat. Zagrał wtedy w Młodzieżowym Studium Poetyckim u Andrzeja Konica. Gdy trafił do szkoły teatralnej, poszukiwano obsady do "Popiołów" Andrzeja Wajdy, gdzie Olbrychski zagrał główną rolę - Rafała Olbromskiego. To był początek wielkiej kariery.

 

Olbrychski zagrał m.in. w "Polowaniu na muchy", "Brzezinie", "Pannach z Wilka", "Weselu", "Potopie", "Panu Wołodyjowskim", "Panu Tadeuszu", "Ogniem i mieczem", "Przedwiośniu", "Starej baśni" i wielu innych produkcjach - polskich i zagranicznych. W 2010 roku wystąpił w filmie "Salt" u boku Angeliny Jolie. 

 

Skandal w Zachęcie

 

W 2000 roku Daniel Olbrychski zdemolował wystawę "Naziści" w warszawskiej galerii Zachęta. Posługiwał się przy tym szablą Kmicica - rekwizytem z filmu "Potop". W towarzystwie telewizyjnych kamer pociął kilka fotosów, oburzony wykorzystaniem jego wizerunku. Z upoważnienia zainteresowanych uszkodził wtedy także fotografie Stanisława Mikulskiego, Jana Englerta oraz Jeana-Paula Belmondo. Sprawa przez długi czas była szeroko komentowana przez opinię publiczną. 

 

Daniel Olbrychski od wczesnej młodości uprawia boks. Świetnie jeździ konno. Trzykrotnie żonaty, w latach 70. związany także z Marylą Rodowicz - był to jeden z najsłynniejszych romansów PRL. W 2015 roku został członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego. 

 

W sobotę, 26 listopada o 20:00, Daniel Olbrychski odpowie na pytania Agnieszki Gozdyry w studiu programu "Skandaliści". 

 

Wszystkie dotychczasowe odcinki dostępne są na portalu polsatnews.pl w zakładce "Nasze programy".

 

polsatnews.pl

 

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie