Pożar piekarni. Strażacy walczyli z ogniem przez ponad 9 godzin

Polska
Pożar piekarni. Strażacy walczyli z ogniem przez ponad 9 godzin
Gorlice.tv

79 strażaków walczyło z pożarem piekarni przy ul. Grunwaldzkiej w Bobowej (Małopolska) po tym, jak zapalił się jeden z przewodów w piecu technologicznym. - Akcja gaśnicza trwała 9,5 godziny. Straty oszacowano na 330 tysięcy złotych, jednak udało nam się ocalić mienie o wartości ok. 10 milionów złotych - powiedział polsatnews.pl mł. bryg. Dariusz Surmacz ze straży pożarnej w Gorlicach.

Ogień w nowoczesnej piekarni wybuchł w czwartek po godzinie 22 i jak mówią strażacy, szybko zaczął się rozprzestrzeniać.

 

Straż pożarna z Gorlic o wsparcie musiała prosić ekipy z ościennych powiatów. W sumie z ogniem przez wiele godzin walczyło 79 strażaków.

 

- Nadpalona została konstrukcja dachu, zniszczeniu uległa część poddasza i częściowo instalacja elektryczna. Spłonęły także faktury, dokumenty i ogromna ilość papierowych rol do kas fiskalnych - powiedział Dariusz Surmacz.

 

 Dzięki akcji strażaków - co podkreślił - udało się jednak ocalić mienie o wartości ok. 10 milionów złotych.

 

Jak wyjaśnia rzecznik gorlickiej straży pożarnej, ogień wybuchł w nowej, ogromnej piekarni, która oprócz linii produkcyjnej i pieców, posiada m.in. cztery silosy i kilka ramp załadunku towaru.

 

polsatnews.pl, Gorlice.tv

jak/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie