Mgła opóźnia samoloty na Lotnisku Chopina w Warszawie

Polska
Mgła opóźnia samoloty na Lotnisku Chopina w Warszawie
Facebook.com/Warsaw Chopin Airport

- Z powodu mgły utrzymującej się w Warszawie, w piątek pasażerowie podróżujący z Lotniska Chopina mogą spodziewać się utrudnień do godziny 13.00 - powiedział rzecznik portu Przemysław Przybylski. Od godzin porannych starty i lądowania samolotów są opóźnione.

- Od godzin porannych nad Warszawą utrzymuje się mgła, która może wisieć do godziny 13.00. W tej chwili nad naszym lotniskiem poziom widzialności dla samolotów wynosi ok. 400 metrów, a podstawa chmur jest na wysokości ok. 30 metrów. To warunki na granicy minimum bezpiecznego wykonywania operacji lotniczych - powiedział Przybylski.

 

Od godzin porannych zarówno startujące, jak i lądujące maszyny są opóźnione od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. - Przepustowość jest ograniczona ze względu na ograniczoną widzialność - dodał.

 

Odwołania i przekierowania lotów

 

Jak przekazał rzecznik, sześć rejsów PLL LOT zostało odwołanych, w tym do Sztokholmu, przylot z Wilna, rejsy do i z Poznania oraz Szczecina.

 

- Trzy rejsy Ryanaira, które miały lądować na lotnisku w Modlinie, zostały do nas przekierowane. Żaden samolot, który miał lądować na Lotnisku Chopina nie został nigdzie przekierowany - powiedział Przybylski.

 

 

Warszawski port obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, general aviation oraz cargo. Lotnisko jest głównym portem dla PLL LOT.

 

Oprócz naszego przewoźnika, latają tu takie linie, jak m.in. Lufthansa, British Airways, Air France, KLM, Brussels Airlines, Turkish Airlines, Emirates, Qatar Airways, Tap Portugal, Aeroflot, Enter Air czy Wizz Air, a na kierunkach krajowych Ryanair.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie