Chłopcy z zespołem Downa rozdają "uśmiechy". Zobacz, jak reagują przechodnie

Polska
Chłopcy z zespołem Downa rozdają "uśmiechy". Zobacz, jak reagują przechodnie
trocheinaczej.pl

"Rozdajemy uśmiechy" - tym powitaniem Łukasz i Krystian, nastolatkowie z zespołem Downa, zatrzymywali przechodniów przed jedną ze szczecińskich galerii handlowych i oferowali im żółte lizaki. Działania chłopców obserwowały ich mamy, zaś reakcje zaskoczonych akcją ludzi rejestrowała kamera.

- Chcemy pokazać, jak się żyje z osobą niepełnosprawną, nie tylko przez pryzmat leków i rehabilitacji - wyjaśnia w rozmowie z polsatnews.pl Arkadiusz Bis ze Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa "Iskierka", szczecińskiej organizacji, która za pomocą umieszczanych w sieci filmów postanowiła edukować społeczeństwo.

 

W ten sposób powstał m.in. film, na którym widać, jak Łukasz i Krystian rozdają 100 żółtych lizaków. I jak reagują na ich życzliwość napotkani przez nastolatków mieszkańcy Szczecina:

 

 

Film ten jest elementem kampanii społecznej "Popatrz na nas trochę inaczej". Stowarzyszenie "Iskierka" przygotowało kilka takich nagrań, które trafiają m.in. na Facebooka.

 

Ostatni z umieszczonych opowiada historię 25-letniej Ani, także z zespołem Downa, która na jeden dzień stanęła za ladą sklepu spożywczego.

 

Oto efekt:

 

 

 

polsatnews.pl

 

jak/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie