Błaszczak: funkcjonariusze ratujący życie poza służbą umacniają jej etos

Polska
Błaszczak: funkcjonariusze ratujący życie poza służbą umacniają jej etos
Twitter.com/MSWiA_GOV_PL

- Funkcjonariusze, którzy nawet poza służbą reagują, kiedy zagrożone jest zdrowie i życie ludzkie, to przykład umacniania etosu służby w formacjach, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo obywateli - podkreślił w piątek szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Minister spraw wewnętrznych i administracji, który odwiedza Podkarpacie, w rzeszowskiej komendzie miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, nagrodził policjantów, pograniczników oraz strażaków.

 

- Funkcjonariusze, którzy dziś zostali wyróżnieni, są przykładem tego, że nawet poza służbą reagują, kiedy widzą, że dzieje się coś złego, kiedy zagrożone jest zdrowie i życie ludzkie. To jest przykład przywracania, umacniania etosu służby w formacjach, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo obywateli naszego kraju - powiedział Błaszczak.

 

Szef MSWiA spotkał się również z ratownikami Bieszczadzkiej Grupy GOPR, którzy w tym roku obchodzą 55-lecie swojej działalności. Wręczył też medale "Młody Bohater" czterem chłopcom, których działania przyczyniły się do uratowania życia ludzkiego.

 

 

Lekcja inna niż wszystkie

 

Po południu minister otworzy posterunek w Korczynie oraz przywróci jednostkę policji w Wiśniowej.

 

W miejscowości Miejsce Piastowe Błaszczak spotka się z uczniami Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. B. Markiewicza, gdzie przeprowadzi dla młodzieży lekcję na temat bezpieczeństwa.

 

Szef MSWiA odwiedzi także Polsko-Słowackie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Barwinku.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie