200 kg narkotyków poszło z dymem. Akcja policji

Polska
200 kg narkotyków poszło z dymem. Akcja policji
zachodniopomorska policja

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zniszczyli ponad 60 worków z różnymi narkotykami. Z dymem poszły marihuana, amfetamina i inne środki odurzające. Funkcjonariusze mogli spalić narkotyki po prawomocnych wyrokach, w których sąd orzekł ich zniszczenie.

Magazyn substancji psychotropowych i środków odurzających znajduje się w jednym z budynków Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. To tu, do czasu zakończenia postępowań karnych, trafiają zabezpieczone przez policjantów substancje i środki, których posiadanie jest zakazane.

 

Głównie jest to marihuana, amfetamina i tabletki ekstazy rzadziej kokaina, heroina czy LSD.


Narkotyki po specjalistycznych badaniach wykonanych w policyjnych laboratoriach, trafiają w zalakowanych pakietach do magazynu. Tam pozostają do czasu prawomocnych wyroków, w którym sąd orzeka o ich zniszczeniu.

 

Pod czujnym okiem kryminalnych z komendy wojewódzkiej 63 worki z narkotykami zostały przetransportowane konwojem do spalarni na terenie powiatu bydgoskiego. Chwilę później, w obecności nadzorujących wszystko funkcjonariuszy, worki wypełnione ponad 180 kg marihuany, ponad 50 kg amfetaminy i 10 kg zakazanych psychotropów znalazło się w piecu i spłonęło.

 

 

polsatnews.pl 

 

kan/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie