"Przywódca naszych czasów". Trump honorowym obywatelem albańskiego miasta

Świat
"Przywódca naszych czasów". Trump honorowym obywatelem albańskiego miasta
PAP/EPA/ANDREW GOMBERT

Albańskie miasto Kamza, słynące z nazywania swoich ulic na cześć znanych osób i innych miast, nadało tytuł honorowego obywatela prezydentowi elektowi USA, Donaldowi Trumpowi, określając go jako "przywódcę naszych czasów".

Władze Kamzy, 90-tysięcznego miasta położonego na obrzeżach stolicy, Tirany, jednogłośnie opowiedziały się w środę za nadaniem amerykańskiemu politykowi honorowego obywatelstwa.

 

W uzasadnieniu tej decyzji przedstawiono Trumpa jako "rewolucyjny wzór nowego porządku demokratycznego, eksperta w sprawach gospodarczych, negocjatora ds. polityki zagranicznej, talent w komunikowaniu się z ludźmi i przywódcę naszych czasów". Oceniono, że Republikanin, wybrany 8 listopada na prezydenta Stanów Zjednoczonych, "daje największą nadzieję Amerykanom, którzy słusznie czują się oszukani przez klasę polityczną".

 

Burmistrz Kamzy to polityk opozycyjnej, centroprawicowej Albańskiej Partii Demokratycznej (PDSh) Xhelal Mziu, który na swoim profilu na Facebooku zamieścił zdjęcie przedstawiające jego samego i Trumpa wykonujących gest zwycięstwa.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie