Łeba: rozkawałkowane zwłoki kobiety w rybackiej sieci

Polska
Łeba: rozkawałkowane zwłoki kobiety w rybackiej sieci
Google Maps
W środę w Łebie znaleziono dwa ciała. Jedne szczątki wyłowili na Bałtyku rybacy, ciało mężczyzny znaleziono w rzece w centrum Łeby.

Niekompletne zwłoki kobiety wyłowili w środę po południu rybacy z kutra z portu w Łebie (woj. pomorskie). Ciało zaplątało się w sieć, gdy jednostka była 33 mile morskie od brzegu. Szczątki przewiezione zostały do prosektorium w Lęborku. Tego samego dnia z kanału w Łebie wyłowione zostało ciało martwego 65-latka. W obu sprawach prokuratura prowadzi śledztwa.

Na ciało natrafili w środę około godz. 17  rybacy z kutra, którego portem macierzystym jest Łeba. 33 mile morskie od brzegu rybacy wyciągnęli na pokład sieć, w której znaleźli ludzkie szczątki. Policja została powiadomiona około godziny 19.

 

Połowa ciała w sieci


- Zwłoki są bardzo niekompletne, rozkawałkowane, w stanie daleko posuniętego rozkładu. Policja zabezpieczyła część ciała kobiety od pasa w dół - powiedziała polsatnews.pl  sierżant sztabowa Marta Kantybowicz oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

 

- Ciało nie było kompletne - tylko tyle potwierdził p.o. prokuratora rejonowego w Lęborku Patryk Wegner.


Szczątki zostały zabezpieczone w porcie w Łebie ok. godz. 19. Na miejsce przyjechali policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego lęborskiej komendy. - Później przetransportowano je do prosektorium w Lęborku - powiedziała sierżant sztabowa Kantybowicz.


- Będą prowadzone czynności w kierunku ustalenia przyczyny zgonu i tożsamości kobiety - powiedziała rzeczniczka lęborskiej policji.
Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lęborku.

 

- Został powołany biegły medycyny sądowej. Jeszcze w czwartek zostaną przeprowadzone oględziny i sekcja zwłok. Między innymi zostanie pobrany materiał genetyczny do określenia profilu DNA - poinformował prokurator Patryk Wegner.

 

Policja przeszukuje obecnie zbiory danych osób zaginionych, aby wytypować przypadki, które mogłyby pasować do ciała znalezionego w morzu - poinformował szef lęborskiej Prokuratury Rejonowej.

 

Zwłoki w łebskim kanale


W środę w Łebie znalezione zostały także inne zwłoki. Z kanału Chełst, który jest dopływem rzeki Łeby wyłowione zostały zwłoki 65-letniego mężczyzny.


- Ciało także zostało przewiezione do prosektorium w Lęborku - poinformowała sierż. szt. Marta Kantybowicz.

 

Zwłoki zauważył w wodzie niedaleko kładki nad kanałem w okolicach pensjonatu "Kowelin" przy ulicy Nad Ujściem przypadkowy przechodzień. Także i w tej sprawie prokuratura prowadzi śledztwo.

 

- Ustalona została już tożsamość mężczyzny. Jest to mieszkaniec Łeby. Na ciele nie stwierdzono śladów wskazujących na udział osób trzecich. W tym przypadku również zostanie przeprowadzona sekcja zwłok - powiedział prok. Wegner. Sekcja zostanie przeprowadzona w środę w prosektorium szpitala przy ul. Juliana Węgrzynowicza 13 w Lęborku.

 

- W obu tych sprawach prokuratura zdecydowała o wszczęciu śledztwa w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci - poinformował prok. Patryk Wegner.

 

polsatnews.pl

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze