Atak na polskiego dziennikarza w studiu rosyjskiej TV. Poszło o wypowiedź na temat Ukraińców

Świat
Atak na polskiego dziennikarza w studiu rosyjskiej TV. Poszło o wypowiedź na temat Ukraińców
YouTube/TV Center

"Ukraińcy chcą żyć jak normalni ludzie, a nie w g....e jak wy, Rosjanie" - powiedział polski dziennikarz Tomasz Maciejczuk, który był gościem w programie "Prawo Głosu" emitowanym na antenie rosyjskiej stacji TVC. Słowa tak rozzłościły uczestników debaty, że jeden z nich zaatakował Polaka.

Polski dziennikarz zaproszony został do programu poświęconego rocznicy Majdanu i sytuacji na Ukrainie.

 

Jednak w pewnym momencie rozmówcy poruszyli temat zarobków w Rosji i Rumunii. Wtedy Maciejczuk po raz pierwszy zdenerwował Rosjan. Powiedział, że w Rumunii średnia płaca jest wyższa niż w Rosji. W odpowiedzi od politologa Siergieja Michiejewa usłyszał, że "Polacy i Ukraińcy sprzedają się za pieniądze".

 

Wtedy Tomasz Maciejczuk powiedział: "Ukraińcy chcą też żyć jak normalni ludzie, a nie w gó...e, jak wy, Rosjanie!"

 

Przerwano program

 

Na te słowa zareagował prowadzący program Roman Babajan. Spytał Polaka, czy "dobrze usłyszał", że Rosjanie "żyją w gó...e", a gdy Maciejczuk przytaknął, gospodarz studia odpowiedział, że to Polacy "żyją w gó...e". Stwierdził też, że polski dziennikarz ma opuścić studio.

 

Wtedy do ostrej wymiany zdań włączyli się inni uczestnicy debaty. W końcu do Polaka podszedł odeski deputowany Igor Markow i uderzył Maciejczuka.

 

Transmisję programu przerwano tuż po zajściu (na nagraniu od 24. minuty).

 

 

W portalu społecznościowym vk.com Tomasz Maciejczuk umieścił także zdjęcia obrażeń, których miał doznać w czasie awantury na wizji:

 

 

 

wprost.pl

jak/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie