Zamiast leków na HIV podawał sok z cytryny. Ojciec skazany za celowe zaniedbywanie syna

Świat
Zamiast leków na HIV podawał sok z cytryny. Ojciec skazany za celowe zaniedbywanie syna
Flickr/David Goehring/CC BY 2.0
Zdjęcie ilustracyjne

6-latek jest psychicznie i fizycznie upośledzony. Prawdopodobnie urodził się z wirusem HIV, którym zakażona była jego matka. Zamiast stosować wobec syna antywirusową terapię, ojciec korzystał z usług rzekomego uzdrowiciela. W efekcie syn zachorował na AIDS. Sąd skazał 50-letniegio ojca na dwa lata więzienia. 37-letnia matka chłopca nie uczestniczyła w procesie. Jest poszukiwana listem gończym.

Mieszkający w Neuss mężczyzna zeznał we wtorek przed sądem, że miał wątpliwości co do lekarskiej diagnozy postawionej u syna. Nie wierzył też w skuteczność zalecanej terapii, dlatego poszedł do uzdrowiciela.

 

Miał szansę być zdrowy

 

W procesie, w roli świadka, zeznawał pediatra ze szpitala uniwersyteckiego z Dusseldorfu. Podkreślał, że gdyby rodzice poinformowali lekarzy przed porodem o infekcji matki, szanse na to, że dziecko urodzi się zdrowe wynosiłyby ponad 99 proc., a tym samym prawdopodobieństwo infekcji byłoby minimalne.

 

Rodzice chłopca są oskarżeni o znęcanie się nad synem poprzez jego "celowe zaniedbywanie". Według oskarżyciela, tuż po przyjściu na świat dziecka, odmówili oni wykonania u niego testu na HIV. Rzekomy uzdrowiciel miał podawać chłopcu sok z cytryny i roztwór z cukru.

 

Według najnowszych danych ONZ na całym świecie 36,7 milionów osób jest zakażonych wirusem HIV. Co druga osoba z HIV przyjmuje leki antyretrowirusowe, a te dają bardzo dobre efekty.

 

dw.com

ml/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze