Handlował podrobioną odzieżą i perfumami o wartości 3 mln zł. Został zatrzymany

Polska
Handlował podrobioną odzieżą i perfumami o wartości 3 mln zł. Został zatrzymany
CBŚP

Policjanci opolskiego Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z Izbą Celną w Łodzi i wywiadem skarbowym z Opola zatrzymali 42-letniego Marka S. który handlował podrobioną odzieżą i perfumami znanych marek o wartości rynkowej 3 mln zł.

Funkcjonariusze opolskiego CBŚP ustalili operacyjnie, że na bazarze w Tuszynie (w pobliżu Łodzi) ma miejsce handel podrabianą odzieżą i perfumami; zwrócili się więc do łódzkiej Izby Celnej i wywiadu skarbowego Urzędu Kontroli Skarbowej z Opola.

 

- Służby wkroczyły na bazar w Tuszynie i skontrolowały pięć kontenerów, których właścicielem był 42-letni Marek S. W kontenerach funkcjonariusze zabezpieczyli towary o rynkowej wartości 3 mln zł. Było to 30 tys. sztuk podrobionej odzieży i perfum znanych marek - powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

 

5 lat więzienia

 

Mężczyzna został zatrzymany. - Usłyszy zarzuty obrotu towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi mienia znacznej wartości. Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności - dodała Hamelusz.

 

Policjanci zabezpieczyli również metki i etykiety różnych firm i ustalili, że mężczyzna sprowadzał tanią odzież, a następnie znakował ją i sprzedawał jako oryginały.

 

- Było to jedno z największych zatrzymań podrabianych towarów na terenie województwa łódzkiego w ostatnich latach - podkreśliła Hamelusz.

 

PAP

mr/zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie