Brawurowy rajd bmw. Kierowca zostanie surowo ukarany

Polska
Brawurowy rajd bmw. Kierowca zostanie surowo ukarany
kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

30 punktów karnych i tysiąc złotych mandatu - to najłagodniejszy wariant kary dla kierowcy, który rajdem na trasie Bydgoszcz-Świecie (woj. kujawsko-pomorskie) "wprawił w osłupienie doświadczonych policjantów". Jeśli sprawa trafi do sądu, konsekwencje mogą być jeszcze dotkliwsze. Policjanci z Bydgoszczy nagranie otrzymali od świadka zdarzenia na skrzynkę mailową akcji "Stop Agresji Drogowej".

Kierowca bmw jadący na trasie Bydgoszcz–Świecie, w okolicach Zbrachlina, za nic miał przepisy, zdrowy rozsądek i bezpieczeństwo. Nie zastosował się do zakazu wyprzedzania, wyprzedził na podwójnej ciągłej linii, na przejściu dla pieszych i na skrzyżowaniu.

 

30 punktów i tysiąc zł mandatu


Taryfikator przewiduje za te wykroczenia, łącznie 30 punktów karnych, a mandat, którego mógłby się spodziewać wyniósłby nawet tysiąc złotych, o ile sprawa nie zostanie skierowana do sądu.


Materiały sprawy wkrótce trafią do jednostki, która będzie prowadziła postępowanie w sprawie wykroczeń, a kierowca może spodziewać się wizyty policjantów.

 
Policja apeluje, aby za kierownicą "nie szarżować, myśleć i przewidywać zagrożenia". Od początku roku do 20 listopada w woj. kujawsko-pomorskim doszło do 887 wypadków drogowych, w których zginęły 153 osoby, a 975 zostało rannych - informuje policja.

 

"Stop Agresji Drogowej"

 

"Stop Agresji Drogowej" to akcja policji, która umożliwia świadkom brawurowej jazdy poinformowanie wojewódzkich komend o niebezpiecznym zdarzeniu na drodze. Kierowcy mogą przesyłać nagrania na specjalne skrzynki mailowe. Filmy są analizowane w celu ustalenia sprawców wykroczeń drogowych i zachowań agresywnych, a następnie pociągnięcia ich do odpowiedzialności.

 

"Aby ograniczyć przemoc i agresję ze strony kierowców, którzy nie potrafią kontrolować swoich reakcji i zachowań, policjanci będą sięgali po różnego rodzaju środki. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że wobec takich osób będą stosowane wszystkie możliwe sankcje w najsurowszym wymiarze. Mogą to być konsekwencje z zakresu prawa karnego, ale również konsekwencje administracyjne - nałożenie punktów karnych oraz skierowanie sprawcy na badania psychologiczne, mające na celu stwierdzenie, czy ma on predyspozycje do posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdu" - podkreśla policja.

 

polsatnews.pl, wideo: kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

prz/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze