Straciły 5 mln euro jadąc bentleyem. Katarki obrabowane na francuskiej autostradzie

Świat
Straciły 5 mln euro jadąc bentleyem. Katarki obrabowane na francuskiej autostradzie
Zdj. ilustracyjne, fot. Pixabay

Dwie około 60-letnie siostry z Kataru, jadące z lotniska luksusowym bentleyem, zostały obrabowane na autostradzie przy wjeździe do Paryża; skradziono przedmioty, m.in. biżuterię i ubrania, o wartości co najmniej 5 mln euro - podaje we wtorek agencja AFP.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem. Siostry wylądowały na lotnisku Le Bourget, na północ od Paryża, po czym wraz z szoferem jechały autostradą w kierunku stolicy.

 

Przy zjeździe do miasta napastnicy zatrzymali bentleya. Po rozpyleniu w samochodzie gazu łzawiącego zabrali wszystko, co znajdowało się w środku.

 

Jak pisze AFP, na autostradzie tej - łączącej porty lotnicze Roissy Charles-de Gaulle oraz Le Bourget - często dochodzi do podobnych kradzieży. Na przykład w kwietniu 2015 roku trzech złodziei wybiło szybę taksówki, którą jechała koreańska kolekcjonerka sztuki, i ukradło jej biżuterię wartą ok. 4 mln euro.

 

Zagrożenie terroryzmem i kradzieże

 

Na początku listopada francuski rząd zapowiedział serię posunięć, których celem jest walka z przestępstwami wymierzonymi w turystów. Branża turystyczna we Francji ucierpiała nie tylko z powodu zagrożenia atakami terrorystycznymi, lecz także głośnych przypadków kradzieży, jak październikowa napaść w Paryżu na amerykańską celebrytkę Kim Kardashian.

 

Władze przeznaczą m.in. 15 milionów euro na monitoring, który ma zwiększyć bezpieczeństwo turystów, zwłaszcza w regionie paryskim.

 

85 mln turystów

 

Francja jest najczęściej odwiedzanym krajem na świecie, a Paryż najczęściej odwiedzanym miastem. W ubiegłym roku do Francji przyjechało blisko 85 mln obcokrajowców, w tym 16 mln do stolicy.

 

Sektor turystyki generuje ponad 7 proc. francuskiego PKB i daje zatrudnienie 2 milionom osób.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie