BOR wystąpi o wyniki izraelskiego postępowania ws. kolizji aut z kolumny premier Szydło

Polska
BOR wystąpi o wyniki izraelskiego postępowania ws. kolizji aut z kolumny premier Szydło
Twitter/@arielzigler

W niedzielnej stłuczce aut jadących w kolumnie polskiego rządu uczestniczyły trzy busy z członkami delegacji oraz dwa pojazdy, które zabezpieczały kolumnę: ambulans i samochód policyjny. Przyczyny wypadku wyjaśnią izraelskie służby. O wyniki ich wewnętrznego postępowania wystąpiło Biuro Ochrony Rządu. Samochód, którym jechała premier Beata Szydło, nie uczestniczył w kolizji.

Pytana o to, czy BOR przeprowadził rekonesans przed wizytą premier w Izraelu, rzecznika Biura Natalia Markiewicz odpowiedziała jedynie, że "BOR przygotowuje wizytę zagraniczną współpracując z miejscowymi służbami".

 

- Szczegółowych informacji udzielimy po zakończeniu postępowania, które prowadzi strona izraelska - dodała Markiewicz.

 

Do wypadku doszło podczas przejazdu polskiej delegacji z lotniska w Tel-Awiwie do Jerozolimy. Według lokalnych portali - było to na autostradzie przed zjazdem do Jerozolimy w rejonie ulicy Ben Tzvi. Auto z premier Beatą Szydło jechało na czele kolumny i nie uczestniczyło w wypadku.

 

 

 

Powodem kolizji było prawdopodobnie nagłe hamowanie jednego z aut, którym miał kierować izraelski ochroniarz. Kolejne pojazdy nie zdołały zwolnić i uderzały jeden w drugi.

 

Poszkodowane osoby wypisane ze szpitala

 

W wypadku lekko ranny został funkcjonariusz BOR, który jechał w ostatnim samochodzie.  Pomocy lekarskiej, wymagała też była wiceminister spraw zagranicznych Katarzyna Kacperczyk, która jest doradcą premier Szydło. Obojgu nic poważnego się nie stało. Zostali już wypisani ze szpitala.

 

Wizyta premier Szydło w Izraelu przebiega zgodnie z harmonogramem. Premier wraz z częścią ministrów uczestniczy w polsko-izraelskich konsultacjach międzyrządowych.

 

Polsat News, PAP

ml/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie