Prof. Kik pozytywnie o rządzie PiS. "Więcej elementów polityki socjalnej, niż we wszystkich rządach do tej pory"

Polska
Prof. Kik pozytywnie o rządzie PiS. "Więcej elementów polityki socjalnej, niż we wszystkich rządach do tej pory"
Polsat News

Znany ze swoich lewicowych przekonań politolog przyznał , że gdyby nie zwrócił na to uwagi tylko dlatego, że jest to rząd PiS, to "nie miałby prawa mówić o sobie jako o człowieku lewicy". - Tam jest dużo więcej elementów polityki socjalnej, niż we wszystkich rządach do tej pory w Polsce funkcjonujących - powiedział profesor Kazimierz Kik w Polsat News.

- Jako człowiek, który nie należy do żadnej partii, myślę kategoriami lewicowymi i dostrzegam elementy socjalne w tym programie - dodał.

 

Neoliberalizm, który "nie gra"

 

Profesor odniósł się też do ostatniego wywiadu dla "Plus-Minus", w którym stwierdził : "Przez wiele lat wspierałem siły, które niszczyły kraj. I gdyby utrzymywały się one u władzy jeszcze przez 10-15 lat, doprowadziłyby do upadku Polski".

 

- Jeśli popatrzymy na 26 lat polskiej transformacji to zauważymy przewagę myślenia neoliberalnego. Po jakimś czasie człowiek powinien wyciągać wnioski. Dokąd to doprowadzi? Co tu nie gra? Kilka lat temu zacząłem wreszcie myśleć. Wcześniej myślałem inaczej - komentował w Polsat News.

 

"Trzeba dbać, by rządowi w końcu się udało"

 

Zdaniem politologa nie można myśleć kategoriami partyjnymi, "trzeba myśleć kategoriami państwowymi". - Polskie państwo znajduje się w stanie, które nie zasługuje na ocenę pozytywną - skomentował.

 

- Trzeba dbać o to, żeby temu rządowi się choć raz udało. Któremukolwiek rządowi choć raz się udało, a najlepiej temu, który w swoim programie ma tyle elementów związanych z polityką socjalną i narodową - stwierdził

 

Podsumowując wątek prof. Kik powiedział: - Gdyby ktoś się dowiedział, jak mocno zapłaciłem w środowisku za moje obecne poglądy, to by w to nie uwierzył.

 

Polsat News

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie