Zabił swoją dziewczynę. Na pamiątkę zrobił tatuaż z datą jej śmierci

Świat
Zabił swoją dziewczynę. Na pamiątkę zrobił tatuaż z datą jej śmierci
Twitter/Policía Nacional

Hiszpańska policja zatrzymała 22-letniego mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo w Niemczech swojej partnerki. Dzięki temu, że Dominik K. używał telefonu ofiary policji łatwo było ustalić trasę jego ucieczki i miejsce pobytu. Mężczyzna wraz z synem planował zbiec do Afryki Północnej.

Zwłoki 20-letniej kobiety znalazła w ubiegłym tygodniu jej matka w mieszkaniu w Freyungu w Bawarii. Były spakowane w plastikowe torby. Sekcja wykazała, że 20-latka nie żyła już od około trzech tygodni.

 

K. zabrał telefon partnerki i w czasie ucieczki aktualizował jej wpisy na portalach społecznościach. To pozwoliło namierzyć mężczyznę, trop prowadził do Hiszpanii. Miejscowi policjanci po prośbie niemieckich kolegów złapali go w apartamencie w Lloret de Mar w Hiszpanii. Ukrywał się razem z 18-miesięcznym synem.

 

"Dziękuję za wszystko"

 

Podczas zatrzymania funkcjonariusze na przedramieniu mężczyzny zauważyli tatuaż z imieniem ofiary oraz datą jej narodzin i śmierci. Pod nimi widniał napis w języku hiszpańskim "Dziękuję za wszystko". To potwierdziło podejrzenia śledczych.

 

Podejrzewany czeka na ekstradycję do Niemiec. Policja nie ujawnia, jak zginęła kobieta, nie wiadomo też na razie, jakie były motywy sprawcy.

 

BBC, Policía Nacional

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie