"Przepisy w Polsce zmieniają się raz na kwartał" - Kaźmierczak w programie "Tak czy Nie"

Polska

- Przedsiębiorcy oczekują stałego prawa - mówił Cezary Kaźmierczak. Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców zauważył, że niedługo będziemy obchodzić pięćsetną nowelizację ustawy o VAT. - I to jest problem - podkreślał. Z nim i z Wojciechem Warskim z Business Centre Club Agnieszka Gozdyra rozmawiała o zaprezentowanej przez Mateusza Morawieckiego "Konstytucji biznesu".

Działalność nierejestrowa dla przychodów miesięcznych poniżej 50 proc. minimalnego wynagrodzenia, ulga na start dla przedsiębiorców, likwidacja numeru REGON, powołanie Rzecznika Przedsiębiorców - to propozycje przedstawione przez Mateusza Morawieckiego. - Przedsiębiorcy to nie są kombinatorzy, ale państwo to nie jest łupieżca - podkreślał wicepremier.

 

Zdaniem opozycji to "zestaw pobożnych życzeń" i "powielanie przepisów, które już istnieją".

 

"Połowa rządu kreuje politykę sprzeczną z celami wicepremiera"

 

Wojciech Warski z Business Centre Club podkreślał w programie "Tak czy Nie", że przedsiębiorcom podobają się pomysły wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Warski uznał jednak, że "spora część rządu prowadzi politykę sprzeczną z jego (Morawieckiego - red. zapewnieniami". Problemem jest to, że: - Druga połowa rządu robi coś dokładnie odwrotnego. Kreuje politykę sprzeczną z celami nakreślonymi przez wicepremiera Morawieckiego.  

 

W tym kontekście w naszej sondzie na stronie głównej polsatnews.pl pytaliśmy - czy "Konstytucja dla biznesu" autorstwa PiS rozrusza gospodarkę?

 

Większość głosujących podzieliła obawy gości programu Agnieszki Gozdyry. 56,2 proc. uznało, że "Konstytucja dla biznesu" niewiele pomoże gospodarce. Przeciwnego zdania było 43,8 proc. osób, które oddały głos w sondzie.


Wszystkie odcinki programu "Tak czy Nie" są dostępne tutaj.

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie