Melania Trump nie wprowadzi się od razu do Białego Domu

Świat
Melania Trump nie wprowadzi się od razu do Białego Domu
Flickr/Disney | ABC Television Group/CC BY-ND 2.0

Jak poinformował rzecznik sztabu Trumpa, Jason Miller, przyszła Pierwsza Dama Melania Trump pozostanie w Nowym Jorku, aby opiekować się tam ich 10-letnim synem Barronem do zakończenia obecnego roku szkolnego w gimnazjum, do którego syn uczęszcza.

Decyzja żony prezydenta, żeby nie wprowadzać się od razu do Białego Domu, nie ma precedensu w historii USA, jeśli nie liczyć małżonki prezydenta Williama Harrisona, Anny. Nie zdążyła ona zamieszkać w prezydenckiej rezydencji, bo Harrison zmarł miesiąc po swojej inauguracji, 4 kwietnia 1841 r.


Nie będzie odgrywać roli politycznej


Melania zawsze podkreślała w wywiadach telewizyjnych swoje obowiązki jako matki, powtarzając, że nie będzie odgrywać roli politycznej. W czasie kampanii wyborczej Trumpa raz tylko wygłosiła przemówienie na spotkaniu z wyborcami.


Wystąpiła też na konwencji Republikanów w Cleveland w lipcu. Jej przemówienie na tym forum podobało się, ale potem się okazało, że był to plagiat mowy obecnej First Lady, Michelle Obamy.


Melania Trump jest byłą modelką i imigrantką ze Słowenii. Na ceremonii rozdania nagród American Music Awards w niedzielę prowadząca tę imprezę modelka Gigi Hadid parodiowała przyszłą First Lady, przedrzeźniając jej słowiański akcent.

 

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie