Sting wystąpi w Toruniu

Kultura
Sting wystąpi w Toruniu
Flickr.com/Piotr Drabik

Założyciel grupy The Police, w Toruniu 8 grudnia będzie promował swoją najnowszą płytę. Nie będzie to klasyczny koncert, a produkcja telewizyjna.

Fani muzyka niedawno dowiedzieli się, że zagra on 27 marca 2017 roku koncert na Torwarze w Warszawie. Materiał z nowego albumu pt. "57th & 9th" zaprezentuje jednak wcześniej w Toruniu. Wydarzenie nie będzie biletowane, a wezmą w nim udział właściciele specjalnych wejściówek.

 

Dystrybucja 200 zaproszeń, którymi dysponować będzie samorząd województwa, odbędzie się za pomocą mediów regionalnych - informuje w specjalnym oświadczeniu Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Na scenie już od pięciu dekad

 

Premiera nowej płyty Stinga miała miejsce 11 listopada. Poprzedni studyjny album artysty pt. "The Last Ship" ukazał się w 2013 roku.

 

Muzyk w ramach działalności w zespole The Police i solowej kariery wydał już kilkadziesiąt płyt oraz singli - studyjnych i koncertowych. Na scenie aktywny jest już od pięciu dekad.

 

Na nowej płycie Stinga poruszone są wątki autobiograficzne, a także kwestie dotyczące współczesnego świata m.in. związane z problemem uchodźców, z którym boryka się Europa.

 

Muzyk, po latach przerwy, znów prezentuje się fanom w odsłonie rockowej.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie