Zmiana szefa olsztyńskich struktur PO

Polska
Zmiana szefa olsztyńskich struktur PO
platforma.org

Wicemarszałek woj. warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński został wybrany na nowego szefa olsztyńskich struktur Platformy Obywatelskiej. Poprzedni przewodniczący Jan Tandyrak rezygnację argumentował chęcią "skupienia się na pracy w radzie miasta".

Kuchciński poinformował w piątek, że ma kilka pomysłów na zmiany w działalności olsztyńskiej Platformy. - Przede wszystkim będę chciał polepszyć komunikację radnych z mieszkańcami, bo mamy jako PO spory dorobek w działalności miasta, a ludzie o tym nie wiedzą - powiedział nowy przewodniczący PO w Olsztynie i dodał, że zamierza także skonsolidować szeregi partii przed wyborami samorządowymi.

 

Kuchciński był radnym Olsztyna, ale w ubiegłym roku zrezygnował z mandatu, gdy otrzymał stanowisko w zarządzie województwa. Zbiegło się to w czasie z ujawnieniem przez szefa olsztyńskich struktur PiS Jerzego Szmita informacji, że Kuchciński sprawuje mandat niezgodnie z prawem, ponieważ nie mieszka w Olsztynie, a w jednej z podolsztyńskich miejscowości.

 

Odbudowywanie struktur

 

W olsztyńskiej PO działa obecnie, wedle informacji Kuchcińskiego, ok. 300 osób. Nowy szef PO w mieście przyznał, że po przegranych wyborach parlamentarnych "pewna liczba ludzi" oddała partyjne legitymacje.

 

Poprzednim szefem olsztyńskiej PO był szef klubu radnych tej partii w radzie miasta - Jan Tandyrak. Zrzekł się on szefowania lokalnym strukturom ugrupowania przed upływem kadencji informując, że "chce się skupić na pracy w radzie miasta".

 

W Olszynie PO jest w koalicji z lokalnym klubem prezydenta miasta Piotra Grzymowicza.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie