FIFA wszczęła postępowanie ws. meczu w Bukareszcie

Świat
FIFA wszczęła postępowanie ws. meczu w Bukareszcie
Flickr/Ryan Fung/CC BY-SA 2.0

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) wszczęła postępowanie dotyczące incydentów podczas meczu eliminacji mistrzostw świata 2018 Rumunia - Polska w Bukareszcie. W drugiej połowie rzucona z trybun petarda ogłuszyła na kilka minut Roberta Lewandowskiego.

FIFA poinformowała w piątek o rozpoczęciu postępowania dyscyplinarnego dotyczącego meczu z 11 listopada, nie informując o szczegółach.

 

W 54. minucie spotkania, tuż przed wykonaniem rzutu rożnego przez Rumunów, na polu karnym biało-czerwonych wybuchła petarda hukowa. Najbliżej tego zdarzenia był Lewandowski, który ogłuszony padł na murawę. Przerwa trwała około czterech minut, ostatecznie kapitan biało-czerwonych wrócił na boisko i kontynuował grę.

 

Już przed meczem w Bukareszcie było niespokojnie, m.in. po jednym z incydentów w centrum miasta zatrzymano sześciu polskich kibiców.

Burzliwe wydarzenia miały miejsce także na trybunach, gdzie kibice obu drużyn rzucali racami. W 42. minucie spotkanie zostało po raz pierwszy przerwane (wówczas na kilkadziesiąt sekund), gdy z trybuny zajmowanej przez Rumunów, za bramkąŁukasza Fabiańskiego, na boisko rzucono kilka rac.

 

Polska wygrała w Bukareszcie 3:0. Bramki zdobyli Kamil Grosicki i dwie Robert Lewandowski, w tym jedną z rzutu karnego. Biało-czerwoni z dorobkiem 10 punktów po czterech kolejkach zostali liderami grupy E.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie