Czy jest potrzeba kolejnych ekshumacji? - sonda programu "Tak czy Nie"

Polska
Czy jest potrzeba kolejnych ekshumacji? - sonda programu "Tak czy Nie"
Polsat News

Dziś wieczorem obył się ponowny pochówek pary prezydenckiej - Lecha i Marii Kaczyńskich - po ekshumacji zarządzonej w ramach śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. Prokuratura planuje kolejne ekshumacje. Czy rzeczywiście są konieczne - o tym w programie "Tak czy Nie" rozmawiali Michał Kamiński, poseł Unii Europejskich Demokratów i Marcin Celiński, publicysta "Liberte".

Według prokuratury ekshumacje 83 ofiar katastrofy smoleńskiej są konieczne "z powodów prawnych i faktycznych". Prokuratorzy przywołują  art. 209 Kodeksu postępowania karnego, który stanowi, że prokurator albo sąd mają obowiązek zarządzić sekcję, jeżeli zachodzi podejrzenie, że śmierć nastąpiła w wyniku przestępstwa.

 
W październiku członkowie rodzin 17 ofiar katastrofy zaapelowali o powstrzymanie ekshumacji ich bliskich. "Stajemy samotni i bezradni wobec bezwzględnego i okrutnego aktu" - napisali bliscy ofiar katastrofy smoleńskiej w liście otwartym.


W tym kontekście w naszej sondzie na stronie głównej polsatnews.pl zapytaliśmy - "Czy jest potrzeba kolejnych ekshumacji?".


Głosować można było do godziny 23:00.

 

W sondzie użytkownicy portalu polsatnews.pl oddali 1464 głosy. Przekonanych, że kolejne ekshumacje są potrzebne było 48,9 proc. Z kolei przeciwnych dalszym ekshumacjom było 51,1 proc. użytkowników, którzy wzięli udział w naszej sondzie.


Wszystkie odcinki programu "Tak czy Nie" są dostępne tutaj.

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie