Chcieli zakłuć nożem policjanta. Już są w areszcie

Polska
Chcieli zakłuć nożem policjanta. Już są w areszcie
Google Street View
Na zdjęciu: komisariat policji w Olsztynku przy ulicy Chopina.

Dwaj pijani mężczyźni chcieli okraść będącego po służbie dyżurnego oficera komisariatu w Olsztynku (woj. warmińsko-mazurskie). Gdy okazało się, że funkcjonariusz bez walki się nie podda, zaatakowali go nożem. Rannemu zabrali kurtkę z portfelem i telefonem. Szybko zostali złapani.

Dwaj pijani mężczyźni w wieki 39 i 40 lat zaatakowali policjanta wieczorem, gdy po służbie wracał do domu. Gdy funkcjonariusz próbował obezwładnić napastników, jeden z nich wyjął nóż i zaczął na oślep zadawać ciosy.

 

Rany kłute i cięte

 

- Policjant miał kilka ran kłutych i ciętych, m.in. twarzy. Założono mu szwy - poinformowała polsatnews.pl podkomisarz Mariola Plichta, oficer prasowy olsztynieckiej policji.

 

- Zadane nożem obrażenia były powierzchowne - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

 

Policjantowi udało się wyrwać sprawcom i wezwać pomoc. Pijani mężczyźni uciekli z jego kurtką. - Udało się ich odnaleźć i ująć w dwie godziny po ataku na funkcjonariusza - powiedziała podkomisarz Plichta.

 

Policjant został wypisany ze szpitala następnego dnia po zdarzeniu.

 

Postawili zarzuty rozboju

 

Prokuratura postawiła obu zatrzymanym zarzut rozboju. Zostali aresztowani na trzy miesiące.

 

Możliwe, że kara wzrośnie.

 

- Mamy ekspertyzę biegłego lekarza, który ustalił, że podczas zdejmowania policjantowi kurtki doszło do urazu barku który spowodował rozstrój zdrowia trwający powyżej siedmiu dni. Musimy tylko przypisać ten czyn konkretnemu sprawcy - poinformował prok. Stodolny.

 

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 15 lat więzienia.

 

polsatnews.pl

hlk/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie