Barbie w rozmiarze XL, czyli rewolucja w świecie lalek

Kultura
Barbie w rozmiarze XL, czyli rewolucja w świecie lalek
Instagram/ashleygraham

Jedna z najbardziej znanych na świecie modelek plus size, 28-letnia Ashley Graham, doczekała się własnej lalki Barbie. Firma Mattel postanowiła stworzyć nowy model, na wzór Ashley. I po raz kolejny zaskoczyła tym zwolenników pań o pełniejszych kształtach i przeciwników lansowania mody na nierealnie wychudzone lalki, z których firma Mattel do tej pory słynęła.

Nową Barbie stworzono na podstawie dokładnych wymiarów amerykańskiej gwiazdy modelingu plus size.

 

Zachwycona pomysłem Ashley podobno miała do projektantów lalki tylko jedną prośbę: aby uda nowej Barbie się "nie stykały", bo inaczej "nie będzie autentyczna".

 

Lalka na wzór modelki plus size to kolejna odsłona rewolucji w świecie Barbie, którą firma Mattel zapoczątkowała w tym roku.

 

Drobna, zaokrąglona i wysoka

 

Wtedy wprowadzono na rynek, oprócz tradycyjnego modelu, trzy nowe rodzaje lalek: drobną, zaokrągloną i wysoką. Lalki z kolekcji Fashionistas 2016 różnią się nie tylko sylwetką, ale też kolorem skóry (7 karnacji), oczu i fryzurami.

 

- Uważamy, że spoczywa na nas obowiązek ukazania dziewczętom szerszego spojrzenia na piękno - powiedziała wtedy Evelyn Mazzocco, wiceprezydent koncernu Mattel.

 

 

How dooooooope!!!! A @theashleygraham Barbie!!! A plus size doll! This is adorable and idc if I\'m old, I\'m buying it lol @barbie #ashleygraham

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika E͙v͙i͙e͙ B͙l͙a͙n͙c͙o͙ 🇩🇴 (@evie_blanco) 18 Lis, 2016 o 7:30 PST

 

  

 

 

 

#lovetheskinyourein #beautybeyondsize @graziauk @mattheweades

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika A S H L E Y G R A H A M (@theashleygraham) 6 Paź, 2016 o 11:59 PDT

 

People.com

jak/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie