Niekiepski jubileusz. To już 500 odcinków "Świata według Kiepskich"

Kultura
Niekiepski jubileusz. To już 500 odcinków "Świata według Kiepskich"
Polsat News

Od 17 lat zdobywa uznanie widzów. Serial telewizji Polsat "Świat według Kiepskich" świętował swój jubileusz z okazji wyemitowania 500. odcinka serialu. Z tej okazji w środę w Warszawie odbyła się gala z udziałem autorów i twórców. To drugi najdłużej emitowany serial w Polsce.

Serial jest na antenie telewizji Polsat od marca 1999 roku. Opowiada o perypetiach rodziny Kiepskich i ich sąsiadów - mieszkańców jednej z kamienic we Wrocławiu.

 

Serial piętnuje różne wady, jak lenistwo czy egoizm, oraz stereotypowy model życia polskiej rodziny. Posługuje się prostym humorem i zabawnym językiem bohaterów.

 

Pierwsze trzy sezony serialu były kręcone w autentycznej wrocławskiej kamienicy w dużym mieszkaniu przy ulicy Podwale 67. Mimo sympatii mieszkańców i miłych kontaktów z sąsiadami, mieszkańcom przeszkadzało ciągłe tupanie i chodzenie po schodach ekipy, więc producenci serialu w końcu przenieśli produkcję do hali zdjęciowej w podwrocławskich Bielanach, gdzie z detalami odtworzono mieszkanie Kiepskich i sławny korytarz ze wspólną ubikacją.

 

"Czekam, kiedy założę te dresy"

 

Główną postać, czyli Ferdynanda Kiepskiego, gra Andrzej Grabowski. - Gramy to dwa razy do roku po 3 tygodnie. Czekam na ten moment, kiedy wejdę w te dekoracje i założę dresy - wyznał aktor. Podkreślił, że w serialu gra 17 lat, a na scenie jest od 43 lat. - Czas spędzony w roli Ferdka to niewiele mniej, niż polowa mojego dorosłego życia  na scenie - zauważył.

 

Razem z Andrzejem Grabowskim występują  między innymi Marzena Kipiel-Sztuka jako żona Ferdka, "Halinka", Bartosz Żukowski jako syn "Walduś" czy Ryszard Kotys jako sąsiad Kiepskich - Paździoch.

 

Serialowy Paździoch przyznał, że miał grać rolę Ferdynanda Kiepskiego. - Okazało się, że jestem za stary. Autorzy mnie pamiętali z czasów, kiedy byłem aktorem we Wrocławiu. I pomylili się trochę, bo musiałbym być dziadkiem – powiedział.

 

"Świetny scenariusz"

 

Joanna Kurowska, serialowa Christina powiedziała, że gra w tym serialu to czysta przyjemność, a to za sprawą dobrego scenariusza. - Często jest tak, że czytam scenariusz i myślę jak się tu muszę namęczyć, żeby z tego coś wyciągnąć. A tu jest tak napisane, że tylko dobrze to zagrać  - komentowała aktorka.

 

W jubileuszowym 500. odcinku "Świata według Kiepskich" Ferdek Kiepski zmusił wszystkich - całą rodzinę i sąsiadów, do hucznego świętowania dnia ojca.

 

Czując się niedowartościowany, uznał, że to świetny pomysł, aby znaleźć się w centrum uwagi.

 

Polsat News

mr/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie