Donald Trump i Mike Pence odbyli już 30 rozmów z głowami państw

Świat
Donald Trump i Mike Pence odbyli już 30 rozmów z głowami państw
PAP/EPA/BORIS PEJOVIC

Prezydent elekt Donald Trump i wiceprezydent elekt Mike Pence odbyli prawie 30 rozmów telefonicznych z głowami państw od 8 listopada, gdy Trump wygrał wybory - poinformował w specjalnym komunikacie jego zespół ds. przejęcia administracji USA.

"Rozmowy z wieloma przywódcami, takimi jak prezydent Chin Xi Jinping czy rosyjski prezydent Władimir Putin, są znane szerszej publiczności. Na tej liście brakuje jednak liderów Afganistanu, Iraku czy Pakistanu, podobnie zresztą jak przywódców afrykańskich czy tych z Azji Południowo-Wschodniej", z którymi również rozmawiali - podkreślono w komunikacie.

 

Wcześniej w środę, polemizując z tezami dziennika "New York Times", który donosił, że w sztabie ds. przejęcia administracji panują spory i chaos, Donald Trump podkreślił na Twitterze, że proces przejmowania administracji "przebiega sprawnie".

 

"Rozmawiałem z wieloma liderami zagranicznymi" - napisał w kolejnych tweetach Trump, wymieniając przywódców Rosji, Wielkiej Brytanii, Chin, Arabii Saudyjskiej i Japonii.

 

 

Rozmowa z Andrzejem Dudą


W środę Trump rozmawiał z Andrzejem Dudą . Prezydent Polski  pogratulował Donaldowi Trumpowi zwycięstwa w wyborach. Prezydent elekt zaprosił polskiego prezydenta do złożenia wizyty w Stanach Zjednoczonych - poinformowała Kancelarii Prezydenta.


Jak podkreślono, Trump zapewnił, że za jego administracji Polska może liczyć na Stany Zjednoczone w każdym aspekcie dwustronnej współpracy.


- Padły zapewnienia, że prezydent Trump bardzo ceni Polskę i Polaków w Stanach Zjednoczonych i zapewnia o swojej gotowości do pełnej współpracy. Podkreślił też, że Polska jest cenionym przez niego sojusznikiem Stanów Zjednoczonych - powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

 

PAP, polsatnews.pl

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie