4-latka uratowała mamie życie, choć nie dosięga jeszcze do klamki

Świat
4-latka uratowała mamie życie, choć nie dosięga jeszcze do klamki
Northumbria Police

Gdy mama Suzie McCash osunęła się nagle na kanapę i córka straciła z nią jakikolwiek kontakt, mała chwyciła za telefon i zadzwoniła na policję. - Mama leży i ma zamknięte oczy - powiadomiła oficera dyżurnego. Gdy pogotowie ratunkowe było już blisko uprzedziła, że nie dosięga do klamki, ale drzwi są otwarte, więc ratownicy będą mogli bez problemu wejść do środka.

- Mam silną alergię i miałam problem z oddychaniem. Źle się poczułam i pamiętam jedynie moment, gdy z podłogi wczołgałam się na kanapę i tyle. Zrobiłam sobie szybki zastrzyk adrenaliny, ale to nie pomogło. Nie byłam w stanie się podnieść ani mówić - relacjonowała pani McCash, której lekarze pomogli już wrócić do formy.

 

- Suzie jest niesamowita. Wiem, że wszyscy mówią tak o swoich dzieciach, ale to jest coś więcej. Jestem ogromnie wdzięczna zarówno jej, jak i policji, a w szczególności oficerowi dyżurnemu, który rozmawiał z Suzie - dodała.

 

Dyplom za bohaterską postawę

 

Również lekarze, którzy jako pierwsi dotarli do domu dziewczynki w mieście Tynemouth w Anglii przyznają, że wciąż są pod ogromnym wrażeniem jej zachowania.

 

- Suzie przekazała nam jedno z najkrótszych, a zarazem najbardziej profesjonalnych streszczeń zdarzenia, jakie w życiu słyszeliśmy. Jej postawa i zachowany spokój zrobiły na nas ogromne wrażenie - przyznał sanitariusz Jamie Frend.

 

- Gdyby nie szybka reakcja Suzie, kobieta by zmarła - dodała policjantka Nicola Musgrove.

 

Dziewczynka dostała od służb specjalny dyplom z pochwałą za swoje zachowanie.

 

 

polsatnews.pl, bbc.com

po/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze