Rozmowa telefoniczna Trump-Duda. Polski prezydent zaproszony do USA

Polska
Rozmowa telefoniczna Trump-Duda. Polski prezydent zaproszony do USA
Flickr.com

Prezydent Andrzej Duda pogratulował Donaldowi Trumpowi zwycięstwa w wyborach. Prezydent elekt zaprosił polskiego prezydenta do złożenia wizyty w Stanach Zjednoczonych - poinformowała Kancelarii Prezydenta. Jak podkreślono, Trump zapewnił, że za jego administracji Polska może liczyć na Stany Zjednoczone w każdym aspekcie dwustronnej współpracy.

Szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski poinformował, że polski prezydent wyraził wdzięczność za spotkanie Trumpa z przedstawicielami Polonii w trakcie kampanii oraz przychylne słowa o Polsce.

 

 

 

 
Trwa poszukiwanie dogodnego terminu spotkania

 

- Amerykański prezydent-elekt zapewnił również o swojej gotowości do pełnej współpracy z Polską we wszystkich aspektach - powiedział w środę prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

 

- Padły zapewnienia, że prezydent Trump bardzo ceni Polskę i Polaków w Stanach Zjednoczonych i zapewnia o swojej gotowości do pełnej współpracy. Podkreślił też, że Polska jest cenionym przez niego sojusznikiem Stanów Zjednoczonych - powiedział Szczerski.

 

Poinformował, że Trump zaprosił polskiego prezydenta do złożenia wizyty w Stanach Zjednoczonych. Dodał, że Andrzej Duda skierował zaproszenie dla Donalda Trumpa do złożenia wizyty w Polsce. - Będziemy poszukiwać terminów dla takiego spotkania - powiedział Szczerski.

 

Wola rozmowy była obopólna - powiedział Szczerski pytany, z czyjej inicjatywy odbyła się środowa rozmowa telefoniczna.

 

polsatnews.pl

po/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie