Próbował zgwałcić kobietę w przedszkolu

Polska
Próbował zgwałcić kobietę w przedszkolu
Flickr.com/MIKI Yoshihito/CC BY 2.0

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w przedsionku jednego z gdańskich przedszkoli. 37-latka zadzwoniła domofonem i czekała, aby ktoś otworzył drzwi. W tym momencie zaatakował ją młody mężczyzna. Był agresywny, próbował zerwać z niej ubranie. Krzyki kobiety zaalarmowały pracowników przedszkola. Ich przybycie wystraszyło napastnika, który uciekł.

Po kilkudziesięciu godzinach poszukiwań policji udało się zatrzymać sprawcę. To 20-latek z okolic Gdańska.

 

- Tu akurat nie sięgały kamery monitoringu, ale mieliśmy rysopis mężczyzny i ślady na miejscu zdarzenia - powiedziała nam Aleksandra Siewert, rzecznik prasowa komendy miejskiej policji w Gdańsku.

 

W środę sprawcy mają zostać postawione zarzuty.

 

- Policjanci zawieźli już wszelkie zgromadzone materiały do prokuratury. W tej chwili prokurator się z nimi zapoznaje i podejmie decyzję co do tego, jakie zarzuty postawić napastnikowi, jednak wiele wskazuje na to, że zostanie oskarżony o usiłowanie zgwałcenia - wyjaśniła Siewiert.

 

Policja poinformowała też, że w trakcie przeszukania samochodu 20-latka funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kilka porcji suszu roślinnego oraz odzież, którą prawdopodobnie miał na sobie w chwili zdarzenia.

 

polsatnews.pl

pam/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie