Olimpijczyk z Sydney w stanie ciężkim. Uległ wypadkowi samochodowemu

Polska
Olimpijczyk z Sydney w stanie ciężkim. Uległ wypadkowi samochodowemu
Facebook/Mariusz Cendrowski

Mariusz Cendrowski uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu - taka informacja pojawiła się na oficjalnym profilu boksera na jednym z portali społecznościowych. Były olimpijczyk z Sydney i wielokrotny mistrz Polski przebywa w szpitalu.

„Z przykrością informujemy, że w niedzielę, 13 listopada Trener Mariusz Cendrowski uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Obecnie przebywa w szpitalu pod opieką lekarzy i Rodziny. Ze względu na to, że potrzebuje dużo spokoju, aby jak najszybciej wrócić do zdrowia, uprzejmie prosimy uszanować prywatność jego i jego najbliższych" - można przeczytać na oficjalnym profilu Cendrowskiego na jednym z portali społecznościowych.

 

Maciej Zegan, bokser i przyjaciel Cendrowskiego, potwierdził informację o wypadku. - Obrażenia jakich doznał Mariusz są poważne, ale to wielki wojownik. Trzymamy kciuki i liczymy, że wyjdzie z tego obronną ręką - krótko dodał.

 

Szkoli młodych bokserów

 

Cendrowski sześć razy sięgał po mistrzostwo Polski w wadze średniej i startował na letnich igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku. Zawodową karierę rozpoczął cztery lata później. Ostatni raz w ringu stanął w 2012 roku. Od tamtej pory zajmował się szkoleniem młodych adeptów boksu we wrocławskim klubie ASW Red Corner.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie